• پست الکترونیک

    pelast.pooiesh@gmail.com
  • ساعات پاسخگویی 8-17

    0912-1771200
2019-05-10

انواع برج های خنک کننده

پکینگ٬ پکینگ برج خنک کننده٬ پکینگ پی وی سی٬ پکینگ شانه تخم مرغی٬ پکینگ کولینگ تاور٬ پکینگ گام 19٬ پکینگ مدیا٬ پکینگ مدیا ثابت٬ قطره گیر٬ قطره گیر PVC٬ قطره گیر برج خنک کننده٬ قطره گیر سلولی٬ قطره گیر لانه زنبوری

 انواع برج های خنک کننده تماس مستقیم و غیر مستقیم

برج های خنک کننده به دو نوع تقسیم می شوند، در نوع اول آنها آب گرم با هوای اتمسفر تماس مستقیم دارد و لذا  با تماس مستقیم نامیده می شوند. و در نوع دوم آنها، بین سیال آب گرم و اتمسفر تماس مستقیم وجود ندارد که  با تماس غیر مستقیم نامیده می شوند.

برج تماس مستقیم با جریان غیر مکانیکی هوا

حرکت هوا در این برجها به علت اختلاف چگالی به درون برج مکیده می شود. سرعت ورود و خروج هوا در این برج ها کم است و لذا جهت باد بر عملکرد آنها موثر است.

برج   تماس مستقیم با جریان مکانیکی هوا

در این مدل در سمت ورود و یا خروج هوا از برج، یک فن قرار می گیرد. با توجه به سطح صدا، مصرف انرژی و فشارخارجی موردنیاز، فن ها از نوع ملخی و یا گریز از مرکز انتخاب می شوند. هوا می تواند از یک سمت و یا از هردو سمت وارد برج شود. و لذا این برج ها در چهار نوع تولید و ساخته می شوند: دهشی با جریان متقاطع، مکشی با جریانهای متقاطع، دهشی با جریانهای مختلف الجهت.

برج غیر مستقیم به صورت مدار بسته

فن آن به صورت مکشی یا دهشی است و انتقال حرارت در آنها متقاطع و یا مختلف الجهت است. پمپ مستقر روی دستگاه، آب را از حوضچه جمع آوری پایی به حوضچه توزیع بالایی منتقل می کند. این نوع شبیه کندانسورهای تبخیری است.

برج  غیر مستقیم کویل دار

در این نوع ، یک بخش کویل مجزا در مجاورت برج نصب می شود. ساختمان و عملکرد این برج خننک کننده مشابه برج های مدار بسته است، با این تفاوت که همیشه لازم است از قطعات پر کننده درون برج لستفاده شود و هوای برج مستقیما از درون این قطعات عبور کند.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *